IMAGINE ROTARY

Każdego roku nowy Rotary International President  wybiera logo a dla kadencji 2022/2023 to Jennifer E. Jones, członkini Rotary Club of Windsor-Roseland, Ontario, Kanada, pierwsza kobieta, która będzie piastować to stanowisko w 115-letnia historii naszej organizacji
Nasz nowy Gubernator Dystryktu Piotr Jankowski tak interpretuje:

Logo  Jennifer jest bardzo uniwersalne i otwarte na interpretacje o różnych odcieniach. Jennifer Jones wybrała dwa kolory – zielony i fioletowy. Zielony, ponieważ jest kolorem nadziei, symbolizującym środowisko i przyrodę. Fioletowy, natomiast oznacza siłę i wzmocnienie dziewcząt, ale odwołuje się również do polio. Koło w środku logo oznacza dialog i naszą więź z innymi, a siedem kropek wokół niego symbolizuje siedem obszarów działania Rotary. Koło i kropki tworzą razem gwiazdę, która prowadzi nas w wyznaczonym kierunku. Zielona, gruba linia, podkreśla naszą ciężką pracę. Dla ludzi czynu, jakimi są Rotarianie, oznacza, że zadanie zostało wykonane.
Logo zostało opracowane przez artystę z Australii i wiąże się z organizacją światowej konwencji RI, która odbędzie się w 2023roku, w Melbourne. Jego inspiracją było przemówienie założyciela Rotary Paula Harrisa, podczas Rotary Convention w 1933 roku oraz piosenka Johna Lennona „Imagine”.

Jennifer E. Jones
Jennifer E. Jones
Piotr Jankowski
Piotr Jankowski

 

https://www.rotary.org/en/2022-23-president-jennifer-jones-eager-advance-rotarys-narrative

https://rotary.org.pl/rotarianie/piotr-jankowski/

Powrót do aktualności