Akcja „FUTURE for SEDAR”

Niezwykła historia: Sedar, mała dziewczynka na drugim końcu świata czyli akcja „FUTURE for SEDAR”.

Nasza klubowa koleżanka Małgosia Dłużewska  przed kilku laty podczas wyprawy do Nepalu poznała 4 letnią SEDAR, małą mieszkankę wioski Langtang (3500m npm, północna część Nepalu w pobliżu granicy z Tybetem). W roku 2015 trzęsienie ziemi właściwie zmiotło wioskę z powierzchni. Mieszkańcy doliny wielkim wysiłkiem odbudowali się z gruzów. Nie było im łatwo ale też obecnie w czasach pandemii brak turystów sprawia ze ponownie stanęli do walki o przetrwanie.

Od kilku lat Małgosia wraz z przyjaciółmi wspomaga Sedar małą mieszkankę Nepalu w zdobywaniu wykształcenia. W tym roku Klub Rotary Katowice połączył siły i wziął Sedar pod swoje skrzydła. Bez konsekwentnej, wieloletniej pomocy z zewnątrz nie byłoby możliwe ukończenie szkół i zdobycie wykształcenia. Mamy nadzieję, ze za klika lat zaprosimy Sedar do Polski ale do tego czasu zapraszamy również Was do tej akcji.