ROTARY for PLANET - 1,2 Milion Trees - Start ogólnoświatowego projektu

Ogólnoświatowy projekt „ROTARY for PLANET -1,2 Milion Trees” wystartował!!!

Małgorzata Szymczyk,  aktualna Prezydentka Rotary Klub Katowice pomysłodawczyni  i inicjatorka  akcji, postanowiła  wraz z naszym Klubem zaprosić ROTARIAN z całego  świata do posadzenia każdego roku choć jednego drzewa w swoich miejscowościach. To razem 1,2 Miliona nowych drzew.

Zapraszamy WSZYSTKIE Kluby Rotary i Rotaract.

Nasz Projekt idealnie wpisał  się w motto tegorocznej  Konferencji Dystryktu:

„W trosce o naszą planetę"

Dziś dziękujemy wszystkim WSPANIAŁYM Rotariankom i Rotarianom, którzy tego dnia byli z nami, w realu i myślami. A było nas dużo.  Dziękujemy wszystkim Klubom i osobom, które zasponsorowały drzewa biorąc tym sposobem udział w tym historycznym  starcie.

RAZEM możemy WIĘCEJ!

Dziękujemy Piotrowi Jankowskiemu-Gubernator Elekt 2022/23 za patronat i wsparcie.

Dziękujemy Markowi Wcisło - Gubernatorowi Nominatowi za przybycie i patronat.

Dziękujemy Januszowi Potępie Past Gubernatorowi za przybycie i aktywny udział.

Dziękujemy Rotariankom i Rotarianom z Czech RC Ostrava International i RC Opava za przybycie i wspaniałe drzewa.

Dziękujemy Oldze i Adamowi Krajewskim RC MRIYA, Ukraina  za udział i organizację udziału Klubów Rotary z Ukrainy: Charkowa, Dniepru, Mikołajowa i Winnicy.

Dziękujemy  Rotariankom i Rotarianom  z polskich Klubów :

RC Wrocław, RC  Kraków Wyspiański, RC Kraków  Wawel, RC Chełm, RC Kielce, RC Jelenia Góra,  RC Wolsztyn ( w Wolsztynie), RC Gorzów Wlk. ( w Gorzowie),

Był z nami również Burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula - gospodarz terenu oraz Członkowie Klubu Golf Park Mikołów, którzy sadząc  drzewa owocowe włączyli się do naszego projektu.

Teraz to już nasz wspólny projekt.

W Ukrainie drzewa posadzili: RC Kharkiv Mriya, RC Kharkiv New Level, RC Kharkiv City, RC Kharkiv International, RC Kharkiv, Rotaract Club "Kharkiv Mriya", RC Dnipro City, RC Mykolaiv, RC Vinnytsia Postup

W Turcji: RC Balikesir

Na Cyprze: sadziła Olena Almazina Klub Kharkov Mriya. Brawo!

Poniżej lista osób i Klubów, które wystartowały wraz z nami zaocznie sponsorując drzewa:

RC KOSZALIN  3 drzewa !!!, RC BIAŁYSTOK, RC BARTOSZYCE - LIDZBARK WARMIŃSKI, ROTARY E-CLUB POLAND, RC WARSZAWA - JÓZEFÓW, RC MRIYA, CHARKÓW, UKRAINA, RC WARSZAWA - JÓZEFÓW, RC WARSZAWA FRYDERYK CHOPIN, ROTARACT WARSZAWA FRYDERYK CHOPIN

Byli też indywidualni sponsorzy:

MAREK WCISŁO Gubernator Nominat 2023/24

JANUSZ POTĘPA Past Gubernator

OLGA I ADAM KRAJEWSCY

BOGDAN ULIASZ

AGNIESZKA KONIAREK- SMORZEWSKA

JOLANTA i ROMAN SZYJA

MAŁGORZATA SZYMCZYK

BERND BARTOSEK

ANGELIKA PRZEŹDZIĘK